Arduino Eğitim Kitapları

cagataykaynak
13 Şubat 2016
11096 Views
Yorum Yok

Merhaba,

Bu makalede 3 adet Arduino kitabı paylaşacağım. Bu kitaplar ile arduino’ya başlangıç yapabilir, daha sonrasında kendi projelerinizi geliştirebilirsiniz.

Kitapları bilgisayar, tablet ve cep telefonlarınızdan PDF okuyucu program ile basitçe görüntüleyebilirsiniz.
Kitaplar başka yazarlara aittir. İnternette açık olarak paylaşıldığı için ben de hepsini bir arada sunmak ve faydalı olmak istedim 🙂

1) Akademik Port’un Arduino Başlangıç Projeleri Kitabı

Elektronik bilginiz olmasa bile, size arduino’ya bağlayacağınız elektronik malzemeleri basitçe anlatan, bağlantılarını gösteren ve temel arduino programlama mantığı ile bu elemanlar ile programlanabilir devreler kurmanızı sağlayan bir kitap. Bu kitaptaki başlangıç projelerini yaparak Arduino hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz.
Kitap içeriği :
Dijital Giriş/ Çıkış İşlemleri
(LED, Röle ve Buton Kontrolü)
Analog İşlemler
Seri port işlemleri

İndirmek için tıklayınız.

2) Hasbi Sevinç’in “Temel Elektronik ve Arduino” kitabı

Bu kitaptan yararlanarak arduino ve temel elektronik elemanlar ile devreler kurabilirsiniz. Kitapta arduino’nun tüm komutları hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Başlangıç kitabındaki projeleri gerçekleştirdikten sonra, hayal gücünüzü ve bu kitaptaki gelişmiş bilgileri kullanarak daha yaratıcı projeler meydana getirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

Hasbi Sevinç’in ayrıca Arduino ile internetten cihazlarınızı kontrol etme üzerine yazılmış bir kitabı daha mevcut. Ona da şu linkten ulaşabilir, satın alarak internetten evinizdeki cihazları kontrol edebilirsiniz 🙂

3) Uğur Demir’in “Arduino Programlama Kitabı”

Bu kitapta arduino’nun tüm komutlarını ve çalışma mantığını bulabilir; ayrıca Arduino’nun tüm haberleşme özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kitapta kolay anlaşılabilir arduino şemaları bulunmaktadır.

İndirmek için tıklayınız.

Faydasını görmeniz ve arduino programlama yeteneğinizi geliştirmeniz dileğiyle 🙂

İyi çalışmalar 🙂

Yazar Bilgileri

cagataykaynak@gmail.com

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN